Wiaczesław Malcew

(Tai Chi)

Wiaczesław Malcew

Urodziłem się w Rosji. Zacząłem uprawiać sztuki walki w 1977 roku od karate. Później ćwiczyłem różne style kung-fu, między innymi „Długą pięść” i styl „Pijanego” pod kierownictwem chińskich mistrzów wykładających w Sankt Petersburgu w połowie lat 80. Pod koniec lat 80. spotkałem swojego nauczyciela Tai Chi Chuan i zostałem zauroczony tą sztuką. Ćwiczyłem styl „Yang”, który uprawiam do dziś.

W 1990 roku po ukończeniu Uniwersytetu w Sankt Petersburgu razem z żoną, która jest bielszczanką, przeprowadziłem się do Polski. Tu już kontynuowałem szkolenie pod opieką założyciela międzynarodowej Akademii Sztuk Walki, Mistrza Yang Jwing Minga  , który regularnie przyjeżdżał do Polski.

Uczestniczyłem również w seminariach organizowanych przez różnych instruktorów, tak polskich, jak i zagranicznych.

Od 2000 roku zacząłem prowadzić zajęcia Tai Chi Chuan samodzielnie, najpierw w klubie „BEST” na osiedlu Złote Łany, następnie w Centrum Samorozwoju „PHOENIX” i Centrum Samorozwoju „HUMAN”.

Obecnie prowadzę zajęcia na sali „Saida Dance Academy” w Bielsku-Białej, na sali aerobiku (basen MOSiR) w Czechowicach-Dziedzicach oraz w Akademii Sztuk Pięknych przy filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

W Studio „HELIOS” w Bielsku-Białej prowadzę również zajęcia z taoistycznego chi-kung „Ćwiczenia Nieśmiertelnych”.

Na zajęciach staram się w sposób dostępny przekazywać innym swoje dwudziestoletnie doświadczenie w Tai Chi Chuan oraz wiedzę filozofii wschodu i mam nadzieję, że inni też docenią i polubią tę sztukę doskonalenia się.

 

 www.taichiyang.pl

Prowadzi zajęcia: